Maandelijks archief: juni 2025

Drie maal PAFF geactiveerd.

Ik heb in onze vakantie de afgelopen dagen drie parken geactiveerd, met de call PA44WFF/p. Het was echt heel slecht gesteld met de condities. PAFF-0111 heb ik eenmaal bezocht om aan de benodigde QSO’s te komen en zodoende een geldige activatie te krijgen. Maar PAFF-0231 en PAFF-0257, heb ik tweemaal moeten bezoeken. Het was echt slecht gezteld met de condities.

Er werd weer met het gebruikelijke spullen gewerkt: KX3 – QRP – CW – 2 x 27 meter antenne in 10 meter fibre mastje.

Peerdsbos, ONFF-0580 geactiveerd.

Dit park is door mij twee keer bezocht. Het eerste bezoek was op 5 april 2025. De HF condities waren zo slecht dat ik na 6 QSO’s in ruim 30 minuten ben gestopt.  Op 10 juni 2025 ben ik wederom naar dit park gegaan. Rond negen uur in de ochtend, ben ik op 30 meter gestart. Het ging erg voorspoedig. Veel QSO’s in korte tijd. Maar na een half uur leek het wel alsof alles stil was. Toen ben ik naar de 40 meter band gegaan, maar daar was het ook erg stil. Op de 20 meter band was het ook zeer slecht. 

HF condities waren schijnbaar in elkaar gestort. Uiteindelijk na bijna twee uur, had ik 48 QSO’s in het log. Dus samen met de eerste activatie heb ik in totaal 54 QSO’s gemaakt vanaf dit park. Gewerkt werd met de KX3 – CW – QRP en de 2 x 27 meter dipole antenna in de 15 meter hoge fibre mast. Daarna lekker naar huis gegaan, want het was met 13 ℃ graden toch wel erg fris voor de tijd van het jaar.

Velddag vanuit PAFF-0051.

Vandaag lang gewacht op droog weer en toch nog drie uur meegedaan aan de Velddag vanuit PAFF-0051. Ik had wat langer mee willen doen, en een 40 Ah accu geleend. Maar de regen in de ochtend liet het helaas niet toe. Maar rond één uur was het droog en zelfs zonnig. Dus nog op de valreep erop uit gegaan. Ondanks dat, toch veel aanbod als running QRP station.

Deze keer niet met pen en papier, maar de mini laptop meegenomen vanwege het gebruik van N1MM. Ook makkelijk dat je meteen het juiste ADIF log hebt. Ongeveer drie uur actief geweest vanaf een picknick tafel. En ruim 80 QSO’s gemaakt. Best DX was K1LZ.

Gebruikte de KX3 – QRP – CW en de HyEndFed 40/20/10 meter antenne in de 15 meter fibre mast.